S-a calificat allyson felix la olimpiade?

Cuprins:

Allyson Felix s-a calificat la a cincea ei Jocuri Olimpice, unde își va propune să devină cea mai decorată atletă de atletism din istoria Olimpiei. Alături de Felix la 400 de metri de la Tokyo vor fi Quanera Hayes și Wadeline Jonathas. …

Felix s-a calificat la Jocurile Olimpice?

Felix s-a calificat pentru finala de 400 de metri de vineri după ce s-a clasat pesecundă în semifinalele ei săptămâna aceasta, cu un timp de 49,89 secunde. Echipa de ștafetă feminină de 400 de metri din SUA a avansat și ea în runda pentru medalii, după ce a câștigat joi la selecția lor. Ea nu a alergat în serii, dar Felix a fost selectat să participe în finala de sâmbătă.

Allyson Felix a participat la Jocurile Olimpice din 2021?

Nu că Felix a mai adăugat o medalie olimpică. Dar acea a câștigat un al doilea bronz în carieră acum, în 2021, după toate, în ciuda tuturor. … Felix a alergat cursa în 49,46 de secunde, cel mai rapid timp al ei din ultimii șase ani, cel mai rapid timp al ei după naștere - și cel mai rapid - vreodată pentru o femeie de peste 35 de ani.

La ce evenimente s-a calificat Allyson Felix?

Felix este prima femeie care a câștigat vreodată titluri naționale din SUA la 100 de metri, 200 de metri și 400 de metri din cariera sa Ea este, de asemenea, a doua americancă, după Chandra Cheeseborough, să se califice vreodată la Jocurile Olimpice (prin plasarea în primele trei) la 100 de metri, 200 de metri și 400 de metri în timpul carierei sale.