An Old Etonian este un cocktail de gin care s-a bucurat de o mare popularitate la Londra, în jurul anului 1925. Cocktailul își ia numele de la Eton College și de la absolvenții colegiului, care sunt adesea denumiți ca Old Etonians.

: un student sau fost student la Eton College.

Ce s-a întâmplat cu vechii etonieni?

Vechi etonieni sunt în prezent membri ai Alianței de fotbal amator și joacă în Liga Arthurian.

Cine a devenit vechii etonii?

În vremurile moderne, vechii etonii sunt membri ai Ligii Arthurian (afiliată la Alianța Fotbalului Amator) și formează două echipe acolo. Primul XI a câștigat titlul din Premier Division al ligii de două ori.

Ce echipă au devenit vechii etonieni?

Mai importantă este finala Cupei FA din 1883, unde echipa acum dispărută Blackburn Olympic i-a învins pe Old Etonians pentru a deveni primul club de fotbal din nord care a câștigat competiția, primul club muncitoresc care a câștigat competiția și - cel mai important - prima echipă care a câștigat cupa prin angajarea unui nou… revoluționar