Logo ro.boatexistence.com

Care este jocul mlb cu cel mai mare scor?

Cuprins:

Anonim

Cel mai mare scor combinat dintr-un joc este de 49 runde pe 25 august 1922, când Chicago Cubs i-au învins pe Philadelphia Phillies cu 26–23. Recordul pentru cele mai multe puncte marcate de o echipă într-o singură repriză este de 18, stabilit de Chicago White Stockings (acum Chicago Cubs) împotriva Detroit Wolverines pe 6 septembrie 1883.

Care a fost cea mai mare explozie din istoria MLB?

Baseball's Biggest Blowout Games spune povestea celor mai neregulate jocuri din istoria ligilor majore de baseball. Cel mai mare meci din istoria ligii majore a fost pe 22 august 2007, când Texas Rangers i-au învins pe B altimore Orioles, cu 30-3 Aceasta este o diferență de 27 de runde.

Care este jocul MLB cu cel mai mare scor din epoca modernă?

Cele mai multe puncte marcate de o echipă într-un singur joc sunt 36, de Chicago Colts (acum Cubs) împotriva Louisville Colonels în iunie 1897. Recordul „modern” (adică după 1900) este 30 marcat de Texas Rangers împotriva B altimore Orioles în august 2007.

Care este jocul MLB cu cel mai mare scor de către o echipă?

În ceea ce privește marcarea unei echipe într-un singur joc, echipa Chicago NL, cunoscută atunci sub numele de White Stockings, a stabilit recordul cu victoria sa 36-7 asupra Louisville în 1897.

A existat vreodată un joc de 27 de lovituri?

Necciai este cel mai bine amintit pentru isprava unică de a elimina 27 de batători într-un joc de nouă reprize, pe care a realizat-o în Liga Appalachian Clasa D pe 13 mai 1952. El este singurul aruncător care a făcut acest lucru vreodată într-un meci de nouă reprize din liga profesionistă.