Logo ro.boatexistence.com

Azi hochei au câștigat?

Cuprins:

Includerea târzie îi face pe Hockeyroos să zboare sus Miercuri seara, după o repriză de început fără scoruri, Fitzpatrick a marcat singurul gol în victoria cu 1-0 a Hockeyroos în fața Japoniei pe Stadionul Oi, care le-au păstrat în viață începutul neînvins la Jocuri.

Au câștigat Kookaburra în seara asta?

Hock-ing nebun: Kookaburras miss aurul după egalizarea târzie, a doua șansă la reprizele VAR. Australia va trebui să aștepte încă o zi pentru a doborî recordul lor olimpic de 17 medalii de aur, după ce Kookaburra au coborât îngrozitor în Belgia la loviturile de departajare.

Cine a câștigat hocheiul olimpic feminin 2021?

Femeile din India au provocat luni una dintre cele mai mari supărări din istoria hocheiului, prin eliminarea de trei ori campioană Australia cu o victorie 1-0 în sferturile de finală la Jocurile Olimpice de la Tokyo.

Cine a câștigat meciul de hochei în seara asta la Jocurile Olimpice?

Numărul 1 mondial Australia se va lupta joi seară cu Belgia pentru medalia de aur la Tokyo. Tim Brand și Blake Govers au fost în țintă într-o semifinală vibrantă, înscriind ambele părți ale egalizarii germanului Lukas Windfeder. Lachlan Sharp a obținut victoria la 90 de secunde de la final, într-o evadare a lui Kookaburra.

Cine a câștigat hocheiul masculin aseară?

Belgia s-a impus cu 3-2 în schimburile de focuri pentru a câștiga prima sa medalie de aur la hochei masculin. Florent van Aubel (Belgia) Tom Wickham (Kookaburras) a marcat golurile în timpul regulamentar. Soții Kookaburra încercau să câștige primul lor aur din 2004.