Logo ro.boatexistence.com

S-au terminat Anglia v Danemarca?

Cuprins:

Anglia s-a întors în sfârșit într-o finală, pentru prima dată din 1966, și o zi în care ecourile acelei date vor fi peste tot. Povestea remarcabilă a Danemarcei se termină aici, deși au fost momente în care a simțit că nu vor ceda niciodată.

Când s-a încheiat jocul Angliei Danemarca?

Anglia a învins ultima dată Danemarca într-un meci amical internațional pe 5 martie 2014, când Daniel Sturridge le-a oferit celor trei lei ai lui Roy Hodgson o victorie restrânsă cu 1-0 la Wembley.

Cine a câștigat fotbalul în seara asta Anglia sau Danemarca?

E ngland vs Danemarca - ÎN DIRECT! Anglia au ajuns în finala Campionatului European pentru prima dată în istoria lor, după ce golul lui Harry Kane în prelungiri a adus o victorie cu 2-1 în fața Danemarcei.

Anglia v Danemarca au intrat în prelungiri?

Anglia a ajuns în finala Campionatului European după ce a trecut printr-o semifinală intensă cu Danemarca care a mers în prelungiri la Wembley. Danemarca a avut mai bine în prima repriză și a preluat conducerea dintr-o lovitură liberă strălucitoare a lui Mikel Damsgaard după jumătate de oră.

Cine a câștigat din Anglia și Danemarca?

Anglia 2-1 Danemarca (AET): Harry Kane lovește câștigătorul prelungirilor, când Three Lions organizează finala Euro 2020 cu Italia.