Logo ro.boatexistence.com

Marele premiu a fost anulat?

Cuprins:

Anonim

Formula Unu este cea mai în altă clasă de curse auto internaționale pentru mașinile de curse de formulă cu un singur loc, aprobată de Federația Internațională de Automobile.

De ce a fost anulat Grand Prix-ul?

Marele Premiu al Japoniei a fost anulat din cauza coronavirusului … „Formula Unu a dovedit în acest an, și în 2020, că ne putem adapta și găsi soluții la incertitudinile în curs și este încântat de nivelul de interes față de locațiile pentru a găzdui evenimente de Formula 1 anul acesta și nu numai.”

Ce curse de F1 au fost anulate în 2021?

Pentru al doilea an consecutiv, din cauza restricțiilor de călătorie cauzate de pandemia de COVID-19, Formula 1 a fost nevoită să anuleze Marele Premiu de Formula 1 de la Suzuka. Japonia este al patrulea eveniment din programul inițial de F1 2021 care urmează să fie anulat, alăturându-se Canadei, Singapore și Australia.

F1 2021 este anulat?

Marele Premiu al Japoniei de Formula 1 din 2021, programat să aibă loc în octombrie, a fost anulat din cauza pandemiei de COVID-19, au declarat organizatorii miercuri. Anularea cursei, programată pentru weekendul din octombrie

Ce se întâmplă dacă cursa de F1 este anulată?

Dacă o cursă nu poate fi reluată, „ rezultatele vor fi luate la sfârșitul penultimului tur înainte de turul în care a fost dat semnalul de suspendare a cursei . Dacă 75% din distanța cursei nu a fost parcursă și cursa nu poate fi reluată, se acordă jumătate de puncte.