Logo ro.boatexistence.com

Șefii au încheiat playoff-urile?

Cuprins:

Anonim

Campionii în exercițiu la Super Bowl au câștigat al șaselea loc consecutiv în playoff în săptămâna 13. K. C. este prima echipă care și-a încheiat divizia în acest sezon. În doborârea Delfinilor, Chiefs și-au ajutat, de asemenea, principala lor competiție pentru capul de serie al AFC, Pittsburgh Steelers.

Sunt șefii strânși?

Chiefs au câștigat duminică capul de serie nr. 1 al AFC și o renunțare la playoff-ul primului tur cu victoria lor 17-14 în fațaAtlanta Falcons, a 10-a la rând. Pe terenul de playoff cu 14 echipe din NFL, obținerea singurului revedere din grupul AFC cu șapte echipe este poate mai important decât oricând.

Șefii au câștigat singura sămânță?

Chiefs au câștigat duminică primul cap de serie al AFC învingându-i pe Atlanta Falcons cu 17-14 pe Arrowhead Stadium. Chiefs cu 14-1, care au câștigat 10 meciuri consecutive, vor primi singura revedere din prima rundă a AFC din playoff și își vor juca jocul din runda de divizie la Arrowhead.

Șefii au ajuns în playoff-ul 2020?

Șefii din Kansas City au ocupat oficial locul în playoff 2020.

Cum au obținut șefii din Kansas City un loc în playoff?

Chiefs cuceresc locul în playoff cu 22-16 victorie împotriva Broncos în săptămâna 13.